Po Seansie #12: Wszyscy jesteśmy Wonder Woman

 

Czy istnieje dyskusja po Michale Sobieszku? Bez naszego Kapitana Ameryki spotkaliśmy się pewnego letniego wieczoru w składzie triady idealnej – na froncie rozsądku stosowanego Agnieszka Pajda, jako płomienny feminista Bartek Staniecko, jako główny macher i prześmiewca Szymon Urbanowicz. Przyszło nam studzić zapędy, polecać i dyskutować o nie byle czym, ale również czasem o byle czym.

Nasz niezastąpiony Kapitan Ameryka wróci oczywiście w następnym odcinku, a tymczasem kolejne odcinku podcastu Po Seansie trafiają do pieca. Zapraszamy do słuchania, bo temperatura odcinka jest wysoka. Już to Bartek atakuje po linii neospołecznej, już to Agnieszka gasi entuzjazm trafnym argumentem. Chyba udało nam się podsumować clue ostatniego filmu ze stajni DC, niekoniecznie osiągając konsensus.

A zatem:

  • Gadamy o warzywach. Takich nieco mrocznych, ale animowanych, a to dzięki rekomendacji Agnieszki dla filmu Nazywam się Cukinia.
  • Bartek kocha trzynastoletnie dziewczynki? A przynajmniej dzieli ich gusta. O Wonder Woman i jej feministycznym przesłaniu kłócą się Bartek z Szymonem i Agnieszką. Będzie gorąco!
  • Od Wonder Woman uciekamy do Uciekaj! Film grozy w czystej postaci? Przynajmniej w tej kwestii potrafimy się zgodzić, posłuchajcie!
  • Sąd nad koncepcją drugiego sezonu 13 Powodów – Netflix, kaman!
  • Komu nie spodobają się Amerykańscy Bogowie? Szymon tłumaczy Bartkowi dlaczego powinien sobie odpuścić, chociaż Szymon nie zamierza odpuszczać. Paradoksalnie nie ma to nic wspólnego z trzynastoletnimi gustami Bartka.
  • A co zostało… to następnym razem!

Pamiętajcie, że lubimy się nie zgadzać, a naszych Drogich Słuchaczy zapraszamy do dalszej dyskusji. Grupa Po Seansie na Facebooku, nasz fanpejdż i witryna są do Waszej dyspozycji.

I jeszcze moc dobrych myśli dla BENSOUND (http://www.bensound.com) i Creative Commons (http://creativecommons.org) za moc dobra w departamencie muzyki!

O Szymon

… And that’s not even his final form! Szymon Urbanowicz, na co dzień szkoleniowiec z obszaru IT, spędza wolny czas konsumując multimedia. Nie po równo! Najwięcej pasji dają mu komiksy, ale filmy, książki i gry (w każdej formie) nieustannie depczą obrazkom po piętach. Otarł się o dziennikarstwo, w tym radiowe, pracę w szkole (jak na grzecznego polonistę przystało), ale szczęście znalazł w andragogice. Sympatyk planszówek, marvelowy fanboj, postara się, by żaden warty poruszenia wątek okołokomiksowy nie został przez ekipę pominięty. Będzie wtrącał się do tematów ekranizacji i egranizacji. A że również o filmach ma co nieco do powiedzenia…
Tagi , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.