Po Seansie #009 – Małpa klasy B

W dziewiątym odcinku podcastu Po Seansie spotkało się nas mediożerców trzech: poloneza wiódł Bartek Staniecko, powabem kusiła Agnieszka Pajda, meble przewracał Szymon Urbanowicz. A rozmawialiśmy o filmie niebanalnym, bo o Kongu – Wyspie Czaszki. Jak zwykle, staramy się osadzić ten obraz w szerszym kontekście, bo przecież to kolejna odsłona w długiej serii filmowych przygód przerośniętej małpy, a również o szerszym kontekście kaiju movies wypada przypomnieć.

Jeśli zatem ciepło robi się Wam na sercu na myśl o planach szerokich jak bary megagoryla, ujęciach dynamicznych jak ogon Godzilli, ciosach o sile gigantycznego robota, posłuchajcie nas. Dowiecie się:

  • Jakie są poprawne proporcje comic relief do wielkości małpy w filmie?
  • Jak się mszczą nawiązania do kultowych filmów w obrazie – wydmuszce?
  • Jak nie używać Brie Larson?
  • Czemu Perston a nie Ahab?
  • Jak dojrzewały efekty specjalne i komputerowe? I czy wreszcie dojrzały?
  • Gdzie zniknęła Aga?

Nie zatrzymujemy się, pędzimy dalej. Koniecznie dajcie nam znać, co myślicie o naszym podcaście na stronie internetowej, grupie na FB czy w prywatnych wiadomościach – słuchamy z wypiekami. Dajcie nam znać, czy Kong – Wyspa Czaszki porwał Was, czy jednak – niestety – rozczarował. Myślcie ciepło też o twórcach naszego podkładu z portalu www.freestockmusic.com. Nam bardzo się podoba i dziękujemy! A z Wami słyszymy się w następnym epizodzie, który już powstaje. Pozdrawiamy!

P.S. Nie ma newsów, nie ma polecanek, eksperymentujemy z krótszą formą podcastu. Dajcie nam koniecznie znać, czy krótsza forma podoba się Wam bardziej, czy może nasze wielogodzinne dyskusje to jednak lepszy pomysł.

O Arkadiusz Zakrzewski

Oficjalnie kierownik działu technicznego, nieoficjalnie IT Wizard, nerd i wieczny gracz. Gra więcej niż powinien, czyta fantasy i sf, czyta komiksy, ogląda filmy i seriale, kocha djent, progressive i death metal, a do tego jeszcze zajmuje się córką, czasem gotuje i piecze ciasta. Jeszcze nie wie skąd bierze na to wszystko czas ale jakoś mu się udaje. Ekspertem jest jedynie w IT, reszta to już tylko pasja i zaangażowanie. Jest adminem tego serwisu ale czasem znajdzie też chwilę na kilka słów pisanych.
Tagi , , , , , .Dodaj do zakładek Link.