Po Seansie #008 – Śmierć i dziewczynka

Oddajemy Wam już ósmy odcinek naszych filmowych dysput, w którym emocjonujemy się najnowszym filmem z kinowego uniwersum Marvela – Loganem. W nie pełnym składzie, bo bez Agnieszki (która potem żałowała:) rozkładamy na czynniki – podobno – jeden z najlepszych nakręconych dotąd filmów o superherosach. Nie bylibyśmy jednak sobą, gdybyśmy trochę nie ponarzekali. Film jest świetny, ale nie idealny. Zastanawialiśmy się, jak to się stało, że ten sam reżyser w obrębie jednego uniwersum i bohatera potrafił nakręcić tak odmienne jakościowo filmy (Wolverine vs Logan). Przyglądamy się debiutującej na wielkim ekranie młodziutkiej Dafne Keen, w której niektórzy z nas upatrują talentu na miarę Natalie Portman. Analizujemy bohaterów w kontekście całego uniwersum oraz poprzednich filmów, ale także przez pryzmat gatunków, w jakich Mangold osadził ostatnią opowieść o Wolverinie. Podejmujemy także próbę wydedukowania, co nas – miłośników komiksów o mutantach – czeka w niedalekiej kinematograficznej przyszłości.

Przed Wami prawie półtorej godziny żywiołowej (jak nigdy u nas) dyskusji o ostatniej wyprawie Rosomaka. Bez ściemy. Bez przynudzania. Prosto w kły.

Spis treści:

01:56  – Nasze opinie o poprzednich filmach z Rosomakiem
08:30 – Bez spojlerów o Loganie
24:25  – Dyskusja ze spoilerami

A już niedługo odcinek 9. poświęcony w całości pewnemu włochatemu gigantowi. Stay tuned!

O Bartek

Filmoznawca, medioznawca i ludolog w jednym. Bawi się w doktoryzowanie, wykładając studentom tajniki mediów oraz badając gry wideo na Uniwersytecie Śląskim. Apologeta cyberpunku (Mr. Robot FTW!) i fanatyczny miłośnik filmów sztuk walki. Ubóstwia wczesną twórczość Kevina Smitha, jego kinową anarchię i wulgarność mieszające się z romantyzmem, wzrusza i porusza go wrażliwa wiwisekcja slackerów rejestrowana przenikliwym okiem Linklatera, ulega technicznej perfekcji historii opowiadanych przez Nolana. Nade wszystko jednak oszałamia go poetyka perfekcyjnej kompozycji kadru i montażu Kubricka oraz odpychający naturalizm historii opowiadanych przez szalonego Aronofsky’ego. Jego filmowa wrażliwość dużo zawdzięcza także młodemu Spielbergowi i Lucasowi. Zakochany bez pamięci w talencie Natalie Portman i urodzie Jessiki Biel. Można go czasem spotkać w katowickiej Cybermachinie i na orlikach jak gania za piłką.
Tagi , , , , , , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.