Ekipa

Bo jest też tak, że to czasem przypadek decyduje o spotkaniu niebanalnych, pełnych powabu ludzi. A i może o początku przysłowiowej już „pięknej przyjaźni”.

Spotkali się gdzieś na rubieżach blogosfery i mediów społecznościowych. Mieli sobie dużo do powiedzenia, a im więcej pisali, im więcej mówili, tym więcej do wypowiedzenia zostawało. Złożyli więc swe rozliczne talenty do kupy i zrobili coś trwalszego, coś… więcej. Sześciu mediożerców, którzy po prostu uwielbiają spotykać się „Po Seansie”.

Agnieszka Pajda          FACEBOOK

14281541_1226697710707947_717435299_nFilmoznawczyni z wykształcenia, kinomaniak w praktyce, żona Michaela Fassbendera w planach. W kinie szuka sprawiedliwych portretów kobiet, formy, która mówi więcej niż słowa i psychologicznie wiarygodnych scenariuszy. Czeka na każdy film Anga Lee, Steve’a McQueena, Jane Campion, Andrei Arnold, Paula Thomasa Andersona. Podatna na internetowy hajp więc okazjonalnie biega na superhero movies (bez przekraczania poziomu nerdozy). Posiadaczka dwóch kotów (informacja pozornie bez związku ale wiemy jak działają internety 😉 ), miłośniczka dobrego jedzenia, wielbicielka melodii w soundtrackach filmowych (#takbardzoKilar). Ekipę postara się namówić na odrobinę ciepłej bawełny kosztem obcisłego lateksu 🙂

 

Kasia „Katka” Porębska          FACEBOOK

13938255_1026158120767362_2229289589811947463_oKatka, czyli w małym ciele milion pasji. Pedagog, anglistka, nauczycielka z powołania, która uwielbia pracować z dzieciakami. Wolny czas dzieli na muzykę rockową, gry komputerowe, książki, fotografię, domowy zwierzyniec i przede wszystkim filmy. Pół życia spędza w kinie, a jej bliscy zastanawiają się, kiedy zaniesie tam śpiwór i przeprowadzi się do sali kinowej. Niedawno rozpoczęła przygodę  z youtubowym kanałem Wszystko Gra TV, gdzie dyskutuje o filmach. W kinie uwielbia szaleństwo  i groteskę Gilliama, pokręcone, narkotyczne wizje Cronenberga, eksplorację ludzkich ukrytych pragnień i lęków u Bunuela  i Polańskiego oraz opowieści snute przez Kar Waia w świetle neonów i oparach dymu. Marzy, aby poznać Paula Thomasa Andersona, porozmawiać z Charlie Kaufmanem  i iść na randkę z Jasonem Stathamem. Kocha formę i przedkłada ją nad treść, czasem bardziej od fabuły fascynuje ją obraz i dżwięk. Ponad wszystko kocha wszelkie antyutopie  oraz postapokalipsy, ogląda mnóstwo science fiction i godzinami potrafi się zastanawiać, czy androidy marzą o elektrycznych owcach. W ogóle dużo się zastanawia, podobno za dużo. Chciałaby obejrzeć wszystkie filmy, ale niestety sterta filmów do obejrzenia rośnie znacznie szybciej od tych już widzianych.

 

Michał Sobieszek          FACEBOOK

14388818_1178424532251973_1325343141_nOd dziecka prawdziwy mól książkowy, pożerający głównie science fiction, ale niegardzący również dobrymi fantasy, thrillerami, biografiami oraz komiksami. Do tej pory czeka na ujawnienie w nim supermocy (pseudonim już ma dawno wybrany). Od czasów zx spectrum do dzisiejszych pecetów zapalony gracz komputerowy, szczególnie uwielbiający serię Souls. Od 2013 roku prowadzi niszowy podcast o grach komputerowych Psychocast. Ogląda masę filmów i seriali i kocha o nich dyskutować. Gustuje w azjatyckim kinie sztuk walki, ale potrafi oglądać i cieszyć się dobrym filmem każdego gatunku. Zachwyca się niepokornym duchem pogrążającym się w szaleństwie w „One Flew over the Cuckoo’s Nest” Formana, neurotycznym Allenem w „Annie Hall”, mechaniczną bezwzględnością w „Terminatorze” Camerona czy nieugiętym honorem w jednym z jego ulubionych filmów „Redbelt” Mameta. Przy tych licznych pasjach, dzięki wsparciu żony udaje mu się też wychowywać dwójkę wspaniałych dzieciaków.

 

Bartek Staniecko          FACEBOOK

bsFilmoznawca, medioznawca i ludolog w jednym. Bawi się w doktoryzowanie, wykładając studentom tajniki mediów oraz badając gry wideo na Uniwersytecie Śląskim. Apologeta cyberpunku (Mr. Robot FTW!) i fanatyczny miłośnik filmów sztuk walki. Ubóstwia wczesną twórczość Kevina Smitha, jego kinową anarchię i wulgarność mieszające się z romantyzmem, wzrusza i porusza go wrażliwa wiwisekcja slackerów rejestrowana przenikliwym okiem Linklatera, ulega technicznej perfekcji historii opowiadanych przez Nolana. Nade wszystko jednak oszałamia go poetyka perfekcyjnej kompozycji kadru i montażu Kubricka oraz odpychający naturalizm historii opowiadanych przez szalonego Aronofsky’ego. Jego filmowa wrażliwość dużo zawdzięcza także młodemu Spielbergowi i Lucasowi. Zakochany bez pamięci w talencie Natalie Portman i urodzie Jessiki Biel. Można go czasem spotkać w katowickiej Cybermachinie i na orlikach jak gania za piłką.

 

Arkadiusz Zakrzewski          FACEBOOK

img_20160815_155211Oficjalnie kierownik działu technicznego, nieoficjalnie IT Wizard, nerd i wieczny gracz. Gra więcej niż powinien, czyta fantasy i sf, czyta komiksy, ogląda filmy i seriale, kocha djent, progressive i death metal, a do tego jeszcze zajmuje się córką, czasem gotuje i piecze ciasta. Jeszcze nie wie skąd bierze na to wszystko czas ale jakoś mu się udaje. Ekspertem jest jedynie w IT, reszta to już tylko pasja i zaangażowanie. Jest adminem tego serwisu ale czasem znajdzie też chwilę na kilka słów pisanych.

 

Szymon Urbanowicz          FACEBOOK

szymon-fota… And that’s not even his final form! Szymon, na co dzień szkoleniowiec z obszaru IT, spędza wolny czas konsumując multimedia. Nie po równo! Najwięcej pasji dają mu komiksy, ale filmy, książki i gry (w każdej formie) nieustannie depczą obrazkom po piętach. Otarł się o dziennikarstwo, w tym radiowe, pracę w szkole (jak na grzecznego polonistę przystało), ale szczęście znalazł w andragogice. Sympatyk planszówek, marvelowy fanboj, postara się, by żaden warty poruszenia wątek okołokomiksowy nie został przez ekipę pominięty. Będzie wtrącał się do tematów ekranizacji i egranizacji. A że również o filmach ma co nieco do powiedzenia…

Komentarze są wyłączone.